Åkra Skolekorps


Åkra Skolekorps ble stiftet i 1954 og korpset består av musikanter fra Grindhaug skole og Åkra skole.
Korpset opptrer på mange arenaer gjennom året. Nasjonaldagen er en av de viktigste målene våre hvert år der vi øver hele vinteren for å bli klar til vårens store arrangement. Vi spiller også på markeder, kjøpesenter og er med i korpskonkurranser.
Å drive et korps krever at vi har en god økonomi. Instrumenter, dirigent og drakter er de største utgiftene våre. Vi arrangerer basar hvert år, vår årlige flaskesamling i januar og noen av våre opptredener gir oss tilsammen en grei økonomi.
Vi setter stor pris på firma, private og bedrifter som ønsker å støtte oss med midler slik at vi kan drifte korpset på best mulig måte med turer, seminarer og konkurranser.
Dere kan også støtte oss gjennom VIPPS nr: 107965
Dere kan også støtte oss gjennom grasrotandelen i Norsk Tipping som gir deg som spiller mulighet til å være med å bestemme hva noe av overskuddet skal gå til. Du kan nå velge hvilket lag eller forening som får syv prosent av din spillerinnsats. Det vil si at dersom du spiller Lotto for hundre kroner, går syv kroner til din grasrotmottaker. Og best av alt; din innsats, premie eller vinnersjanse vil ikke reduseres! Søk opp Åkra skolekorps under Grasrot andel og legg oss til.
Korpset har i dag 20 musikanter derav 9 aspiranter
Korpset har øvelser på Karmøy kulturhus på onsdager klokka 17.30-19.30
Aspirantene har øvelser på Karmøy kultur på onsdager klokka 16.30-17.20
Drømmer du om å lære å spille et instrument og være med i korpset, ta kontakt med Jan Arve Hammerseth
Mobil: 959 02 933