Bli medlem

Nyheter

Synnøve Aanensen en kjent og kjær artist fra Åkrehamn

Artist karrieren til Synnøve startet for mange år siden, først med sang i menigheter her lokalt, men etter hvert også langt utover i Norges land. Hun har opptrådd i Seattle, Alaska, Sverige og nå går turen snart til Nashville.

Publisert

IMG_9055

Det går mot juletider og Synnøve har en travel hverdag når julen nærmer seg. ÅV har tatt turen hjem til Synnøve for et intervju. Hun har i mange år arrangert en spesiell julekonsert i Åkra kirke når det nærmer seg jul. Denne gangen som tidligere blir det gjesteartister, flere fra familien. Denne konserten gleder hun seg spesielt til siden den er på sin egen hjemplass. Jeg skal også være med på Blå kors sine julebord som artist, og stiller opp på julekonserten i parken som dere i ÅV arrangerer sier Synnøve.

Sammen med 30-40 artister fra Sverige, USA og Norge går turen til den kjente country musikk hovedstaden Nashville. Det blir en spennende tur sammen med mange andre artister. Her skal vi spille inn 8 musikkprogram for den kristne kanalen TBN Nordic. Hele 65 sanger skal øves inn blant mange sjangere og jeg er solist på flere av dem sier Synnøve. Jeg gleder meg til å være med på et så stort opplegg sammen med mange artister som jeg kjenner fra før.

Synnøve skal også ha julekonsert i Vanse kirke i Farsund sammen med et stort gospelkor og flere artister. Julekonsert på Halsenøy og kirkekonserter på Bremnes, Jørpeland og Eiken. Og oppe i alt dette skal hun og mannen Einar ta imot et fosterbarn. Dette gleder vi oss til, barna våre er voksne og dette blir en spennende tid fremover med et nytt barn i huset. Selv om musikk karrieren tar mye tid, har Synnøve også en annen jobb som SFO leder på Grindhaug skole og er utdannet helsefagarbeider. Nå er hun frikjøpt slik at hun kan konsentrere seg om å være fostermor på heltid fremover.

Synnøve er en kristen sangartist og låtskriver, musikken er country og gospel inspirert og hun har gitt ut flere CD-er med salmer og åndelige viser. Flere av hennes CD-er kan kjøpes på hennes facebook side.
Det er ikke bare rundt juletider at artisten er ute på reis. Gjennom hele året er hun på kristne stevner, festivaler, større arrangement og synger i begravelser på Haugalandet.

Å spille inn musikk er ikke enkelt for tiden. Det er vanskelig å selge egne SD-er siden Spotify har overtatt mye av dagens musikk som folk hører på. Jeg har startet med å lage ny musikk og har en del sanger som er halvferdige. Ferdigstilling av sangene skal jeg gjøre sammen med Riverside Studio i Sarons Dal. Så blir det kanskje utgivelse av 2-3 sanger hver gang på Spotify.

Intervjuet går mot slutten og selv om dagene blir travle med store omveltninger hjemme, er Synnøve smilende og blid der hun sitter i benken hjemme i stuen. Jeg får kanskje litt bedre tid til å skrive musikk nå som jeg skal være hjemme på dagtid når fosterbarnet er på skolen. Vi gleder oss i familien til en ny tid for oss alle sier Synnøve til avslutning.